Etiket arşivi İçin

Arapça Dili İş Bulmak İçin Yeni Bir Alan

Ülkemizde turizm sektörü bitmeyecek sektörlerden biri haline dönüştü. Yabancı dil sahibi rehber arayışında binlerce firma var ve Arapça bilen kişi sayısı bu ihtiyacı yeteri kadar karşılamadığı bariz bir açık. Arapça kursu veren firma sayısı bu beklentiyi karşılamaya çalışıyor olsa da Arapça diline olan merak çok az. Hem gezi, hem iş için ülkemize gelen Araplar, dil bile rehber bulmak için firmalara başvuruyor, firmalar ise beklentiyi karşılayamıyor. Hal böyle olunca Arapça bilen kişi aramaya geçiyorlar. Artık Türkiye’de Arapça dili iş bulmak için yeni bir alan haline gelmiş durumda. Daha önceki konumuzda da Arapça öğren farkın olsun konusunda ele aldık, ülkeye gelen Arap turistler diğer uyruklardan gelen turistlerin sayısını katlamış durumda.

Gelin ülkede Arapça Dil Bilen Kişi Arayışına Google İle Göz Atalım..Arapca-Dili-İs-Bulmak-İcin-Yeni-Bir-Alan2

Yandaki görselde de göründüğü gibi sektörlerde Arapça dili bilen bir kişi 1-0 önde başlamış oluyor ve kendini rahatlıkla iş hayatına atmakta hiçbir zorluk çekmiyor. Artık İngilizce bilmek özel bir merak konusu yada iş fırsatı kapsamıyor ise tercih edilmemeli, aksine Arapça dili gibi bilen kişi sayısı az ve çok kişi aranan bir yabancı dil öğrenilmeli.

Arapça Dili Bilen Neden Bu Kadar Çok Aranmakta?

Bunun sebeplerini açıklayacak olursak yada özetlemeye çalışırsak maddeler halinde şu şekilde yazabiliriz.

  • Ülkeye gelen turist yoğunlu Arapları göstermekte
  • Rehberlik ajansları Arapça bilen eksiği yaşamakta
  • Ülkenin dört bir yanında Arapça bilen kişi arama ilanları
  • Diğer diller kadar bilen sayısı yok
  • Tamamen aranan bir nitelik halinde

E biz boşuna Arapça dili iş bulmak için yeni bir alan demiyoruz. Arapça Kursu Bursa sayesinde çok kısa bir sürede Temel Arapçaya hakim olabilir ve haftalar sonra Arapça dili öğrenmiş ve kolay Arapça konuşabilen bir kişi haline gelebilirsiniz. Aklınızda Arapça bilen kişi sadece yaz aylarında çalışır diye bir düşünce geçmesin aksine yazın biraz daha fazla Arap turist olsa da kışın da güzel memleketimizin Turist mekanı olan Uludağ gibi turist çeken merkezlere sahibiz. Böylesine bir beklentiye sahip turizm sektörünün her dalında Arapça dili bilmeniz sayesinde kolaylık ile sahibi olabilirsiniz.